Porady

 1. To TYLKO GRA! Dużo ważniejsza jest rodzina, praca, przyjciele, znajomi. To co tutaj możesz otrzymać to jedynie stratę czasu. Jest to fajny pochłaniacz czasu, ale kiedy znika go za dużo – lepiej zrezygnuj z gry.
 2. Inwestuj od samego początku w ropę. Jest to najważniejszy surowiec w grze. Rozkład punktów powinien wyglądać następująco:
  Atak i Obrona : NIC NIE DODAWAĆ!!!
  Morale : Max 200 punktów (odnowienie można kupić)
  Taktyka : Tutaj można dawać, jeśli często atakujemy. Na początek nie więcej niż 30/40 punktów. Później jak już się to pozna grę, będzie się samemu decydować.
  ROPA : Dawać ile się da, wszystko i jak najwięcej. Na obecnym etapie (ponad 200lvl) jest bardzo ciężko cokolwiek zrobić bez 600-700 punktów ropy.
 3. Realizuj ile się da OPERACJI, podnoszą one w znaczący sposób dochody, poprzez dodawanie odpowiedniej ilości % (obecnie mam już ponad 107% – więc przy budynkach za 2mld, mój dochód to 4mld – więc warto). Staraj się wykonywać operację kolejno, po ich wykonaniu, starą armię możesz sprzedać, zwalniając koszta utrzymania na lepszą armię.
 4. Kiedy masz dużo gotówki w kasie, postępuj bardzo ostrożnie. Uważaj, jeśli wzrośnie Ci poziom doświadczenia, wszystkie surowce zostaną automatycznie odnowione (w tym Morale), stajesz się wtedy łatwym łupem dla silniejszego przeciwnika.
 5. Staraj się maksymalnie wykorzystać posiadaną ropę. Nie marnuj jej bezsensownie. Kiedy wykonujesz operacje, planuj je tak, aby przed zwiększeniem poziomu doświadczenia, poziom ropy wynosił ZERO (i tak cała się odnowi).
 6. Zawieraj jak najwięcej sojuszy. Patrz – ARMIA
 7. Kiedy wybierasz losowanie (pojawia się przeważnie nad ranem), staraj się mieć pustą kasę. Wiem jak to boli, kiedy nagle trafisz los ‚załaduj’ i odzyskujesz wszystkie surowce (w tym Morale), wtedy wypływ kasy jest nie do zatrzymania.
 8. NIE WYDAWAJ NA POCZĄTKU URANU!!! Jeśli już posiadasz URAN, delikatnie z klikaniem, stracić go jest bardzo łatwo. Właściwie nie jest potrzebny, tylko przeszkadza, chyba że planujesz zmiane nazwy (30 sztuk).
 9. W krytycznych sytuacjach, kiedy musisz zgrać kilka spraw na raz – pamiętaj – BATERIA W TELEFONIE powinna być NAŁADOWANA 😉 sam się przekonasz z czasem dlaczego
 10. Rozwijaj zawsze armię, każda nowa jednostka jest silniejsza od poprzedniej (niestety, zwiększa się także jej koszt utrzymania, ale na takie poświęcenie powinniśmy być gotowi).
 11. Nie musisz zaraz całej gotówki po zdobyciu przenosić do sejfu. Kosztuje to 10% więc niemało. Staraj się wydać najpierw na najważniejsze rzeczy, chyba że na coś konkretnego zbierasz. Zwracaj uwagę na Morale, nie baw się kasą kiedy masz je pełne.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Porady

 1. STX(ɰęԀяo vel Vagus) mówi:

  Witam
  Moje podsumowanie miesiaca gry_☺
  Gra w obecnym stanie polega głównie na przekazywaniu sobie posiadanych środków. W mniejszym stopniu na budowie infrastruktury,potrzebna tylko do utrzymania jednostek. Zainwestowane pieniadze za wolno się zwracaja (10bln daje około 2mld co godz)a bez obronnych instalacji straty są straszne. Więc nie kupujcie wiecej wojsk jak potrzeba do misjii na obronę też szkoda kasy, zawsze znajda się tacy co pokonają ten deff☺. Lepiej schowac kase w sejfie i obracać (pożyczyć komuś zaufanemu a potem odebrac z bonusem)za ligę☺.
  Powodzenia

  • War mówi:

   Ciesze się z przemyśleń … ale gra ogólnie nie ma sensu.
   Jednego dnia mam dochód 4 mld aby za 2h mieć ponad 400 mld na godzinę … gdzie sens? Gdzie logika?
   Rozdaje codziennie ponad 6-8 bln … (6.000.000.000.000$) czasami więcej …
   To wszystko są drobne, obracałem trylionami? Obojętne … dostałem i rozdałem majątek … z czego bardzo się cieszę.
   Zapraszam na grupę Palringo … gdzie około 22:00 staram się pojawić i pozbyć się nadmiaru kasy.

 2. hwh2heudidiejj mówi:

  Co jest grane????!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *